تبلیغات
پیش دبستانی - خلاصه ای از فعالیتهای انجام شده در پیش دبستانی
 

پیش دبستانی

 

 
  ..  
 

RSS


منوی اصلی

 » صفحه نخست
 »
ایمیل ما
 » تماس با ما
 »
آرشیو مطالب
 »
لینك آر اس اس
 » طراح قالب

 

موضوعات
» دانستنی های پدر و مادر
» ایام سال
» لطیفه
 

آرشیو ماهانه
» دی 1390
» آذر 1390
» آبان 1390
» مهر 1390
» شهریور 1390

لیست کامل آرشیو ماهانه
 

لینک دوستان
» حرفه ای ترین قالب های وبلاگ
» سایت دبستان منتظران

لیست کامل پیوندها
 

آمار بازدید

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

آهنگ دوستی از گروه فیتیله-دبستان منتظران

">

WeblogSkin

جدیدترین كدهای جاوا


کد شمارش معکوس سال نو

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

www.Pichak.net Upload picture -->
 

تبلیغات

 

درباره ما


مدیر وبلاگ: مهسا علیجان زاده

 

نویسندگان
» مهسا علیجان زاده


  خلاصه ای از فعالیتهای انجام شده در پیش دبستانی
 
مرتبط با :
با توجه به اینکه کلاس پیش دبستانی آغاز ورود کودکان عزیز به محیط آموزش می باشد باید توجه خاصی به این عزیزان شود تا از مدرسه دلزده نشوند لذا در روزهای آغازین بیشتر کار مربی صرف جذب کودکان عزیز می شود پس از این کـه نـو آمـوزان عزیز با محیط آموزشگاه انس گرفتند کار آموزش آغاز می شود .

در ابـتـدای سـال واحـد کارهای مشخص شده مانند واحد آموزشگاه که آشنایی کـودکان با مدرسه و قوانین مربوط به آن است آموزش داده می شود . واحدکارهای دیگری که در کلاس با نو آموزان کـار مـی شود واحـد خانواده ، واحـد قوانین راهنمـایی و رانندگی ، واحد مربوط به فصلها ، واحد مربوط به بهداشت و ... می باشد که در هـر واحـد کـار پس از بـحـث و گفت و گـو در مورد آن نقاشی مربوط به آن هم رنگ آمیزی می شود و کاردستی یا کلاژ مربوط به آن نیز انجام می شود .

از مهمترین فعالیتهای انجام شده درکلاس پیش دبستانی کتاب کارکودکان است که شامل 3 کتاب پاییز ، زمستان ، بهارمی باشد که فعالیتهای گوناگونی در درون آن گنجانده شده است و کودکان را برای ورود به کلاس اول آماده می کند .


آموزه های قرآنی با تکرار و تمرین مداوم در ذهن دانش آموزان جای می گیرد به طوری که نو آموزان ما در پـایان سـال علاوه بر 10 سوره ی کوتاه حدود 20 آموزه قرآنی نیز یادمی گیرند که هم عربی و هم فارسی آن را می توانند بیان کنند .

علاوه براین ما مفاهیم ساده ریاضی را نیز به آنها آموزش می دهیم به طوری که درپایان سال علاوه بر مفاهیم ساده ریاضی قادر به شمارش اعداد تا عدد 9 می باشند درکنار مفاهیم ریاضی مفاهیم علوم نیزآموزش داده می شودکه عبارتند از شناخت حیوانات اهلی و وحشی پوشش بدن آنهـا ، نحوه حـرکت آنهـا ، غذا و محل زندگی این حیوانات . حواس پنج گانه همراه با آزمایش در کـلاس  واحد گیاهان که تفاوتهای گیاهان ، نحوه رشد گیاه و فواید گیاهان بیان می شود واحـد آب کـه چـرخه آب و  فـواید وجـود آب صحبت می شد .

همچنین برای بالا بردن خلاقیت نوآموزان عزیز از نقاشی ، کاردستی ، کلاژ ، دوخت استفاده شود که ترجیحاً هر یــک ازاینها یا متناسب با واحد کار آموزش داده شده است یا متناسب با نشانه های تدریس شده نشانه می باشد در کنار تمــام این فعـالیتها ساعاتی به قصه گویی پرداخته می شود که در آن علاوه بر گفتن قصه های مختلف مفاهیم اخلاقی و آموزشی آن را کودکان درک می کند وگاهی این قصه ها را به صورت نمایش اجرا می کنند وگاهی نیز با نمایش خلاق خودکودکان ادامه داستان راطراحی کرده و نمایش می دهند و گاهی نیز با توجه به موضوعات مطرح شده نمایش خلاق اجرا می کنند در ضمن نوآموزان عزیزما شعرهایی  نیز یاد می گیرند .

که یا بامناسبتها مربوط می باشد ویاباواحدکارهای آموزش داده شده درساعات ورزش نیزکودکان عزیزما همراه بافعالیتهای بدنی بازیهای دسته جمعی و مشارکت در گروه را نیز یاد می گیرند .علاوه بر فعالیتهای ذکر شده برای تقویت انگشتان دست نوآموزان ما با خمیر بازی کار می کنند و در ادامه آن برای آمادگی بیشتر نقطه چین هایی را که آماده شده است را کامل نموده و رنگ آمیزی می کنند.

و در نهایت سعی می کنیم دانش آموزان عزیز در محیط شاد ، مفاهیم مورد نظر را آموزش ببینند تا برای ورود به کلاس اول آماده شوند .

                                                  مربی پیش دبستان                                     

 

  
 

ارسال شده توسط مهسا علیجان زاده

 در شنبه 2 مهر 1390

نظرات (

 
  

.:: مطالب پیشین ::.

  » برنامه یلدا
» شب یلدا
» با كودكان پرخاشگر چگونه رفتار كنیم
» تسلیت فرا رسیدن ماه محرم
» روز برفی
» کلاس پرشورو هیجان من
» سلام
» کودکان 4 تا 6 ساله را بهتر بشناسیم
» آموزش و تکالیف در هفته اول آبان
» لطیفه
» نمایشگاه امیر حسین ثابت
» یادش بخیر روز شکوفه ها
» اردوی فرهنگی هنری پیش دبستان
» آموزش و تکالیف نوگلان پیش دبستان در هفته اول ماه مهر
» « بیش فعالی
 
 
 
 

Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by smontazeranp
Design By : wWw.Theme-Designer.Com